RN731ETTP6200B25
Mfr.Part #:
RN731ETTP6200B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors SMD/SMT 0402 620 Ω Composition:Thin Film 62.5 mW 0.1 %
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thin Film
Resistance620 Ω
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Tolerance0.1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.4 mm
Number of Terminations2
Power Rating62.5 mW